Şili ve Arjantin’de soğuk havadan 15 kişi öldüŞili ve Arjantin’de soğuk havadan 15 kişi öldü

Güney Amerika’nın bazı bölgelerinde birkaç gündür etkili olan soğuk hava dalgası, Arjantin ve Şili’de toplam 15 kişinin ölümüne yol açtı.Şili polis yetkilileri, ülkenin güneyinde 6 kişinin soğuk hava nedeniyle hayatını kaybettiğini bu kişilerin büyük bölümünün hava sıcaklığının eksi 18 dereceye indiği bölgelerde donmuş halde bulunduğunu söylediler. Hava sıcaklığının başkent Santiago’da ilk kez eksi 4,4 dereceye indiğini kaydeden yetkililer, soğuk hava dalgasının bugünden itibaren etkisini kaybedeceğini belirttiler.

Arjantin’in merkezindeki Cordoba ve San Luis bölgelerinde de 9 kişi soğuk hava nedeniyle öldü. Yetkililere göre, ölenler arasında 3 günlük bir bebek de bulunuyor.

San Luis bölgesinde kar yağışı nedeniyle ulaşımın felce uğradığı ve 1400 kişinin tahliye edildiği belirtildi. Ülkede yer yer hava sıcaklığının eksi 20 dereceye kadar düştüğü kaydedildi. Arjantin Ulusal Meteoroloji Servisi’ne göre, soğuk havanın hafta boyunca ülkede etkili olması bekleniyor.

11.07.2007

Kaynak : AA

Şili ve Arjantin’de soğuk havadan 15 kişi öldü yazısına ait etiketler :
Şili ve Arjantin’de soğuk havadan 15 kişi öldü yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Şili ve Arjantin’de soğuk havadan 15 kişi öldü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.