Şikeden Çıksa Çeteden Yatacak!Şikeden Çıksa Çeteden Yatacak!

Habertürk Gazetesi, “Mafya-Tehdit Kadın Ticareti” başlığı ile yabancı kadın siparişleri teknik takibe takılan Cübbeli Ahmet için beyaz kadın ticaretini azmettirmekten tutuklanma istenmesini manşetine taşırken, Milliyet Gazetesi, “Boşu Boşuna Yatmışlar” başlığı ile Erdoğan’ın Hopa mitinginde çıkan olayları protesto ettikleri için tutuklanan 22 öğrencinin tamamının, 6 ay sonra çıkarıldıkları ilk duruşmada tahliye edilmelerine manşetinden yer verdi.

Günün dikkat çeken manşetlerinden biri de “Şikeden Çıksa Çeteden Yatar!” başlığı ile Radikal Gazetesinden geldi.

Radikal Gazetesinin haberine göre;

Şike soruşturmasının en dikkat çekici ismi hiç kuşkusuz Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım. ‘Haksız kazanç sağlamak amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek’ ile suçlanan Yıldırım’ın tek suçu iddianameye göre bu değil. Zira Yıldırım, Sporda Şiddet Yasası’nın yürürlüğe girdiği 14 Nisan 2011 öncesi 6 maçta, sonrasında da 7 maçta şike ve teşvik primi yapmakla da suçlanıyor. Bu haliyle 156 yıla kadar hapis cezası istenen Aziz Yıldırım’ın davası 16. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

TBMM’de yeniden oylanan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e onaylanması için tekrar gönderilecek Sporda Şiddet Yasası’nın revize edilmiş hali sonrası ise davanın seyri değişecek. Zira ‘şike teşvik suçları’ için Asliye veya Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak Yıldırım, örgüt kurmak suçundan ise yine Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. Hukukçulara göre Yıldırım, şike teşvik suçlarının yeni düzenlemesi sonucu ‘serbest’ bırakılacak olsa bile örgüt kurup yönetmeyle suçlandığı için tutukluluk hali devam edecek. Sonuç olarak yasanın değişmesi Yıldırım’ın alacağı olası cezalarda indirim getirirken tutukluluk durumuyla ilgili bir yeni durum ortaya çıkarmıyor.

Cübbeli Ahmet Gözaltında

Şikeden Çıksa Çeteden Yatacak! yazısına ait etiketler :
Şikeden Çıksa Çeteden Yatacak! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Şikeden Çıksa Çeteden Yatacak! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.