Siirt te Sıcak ÇatışmaSiirt te Sıcak Çatışma

Siirt Valisi Musa Çolak, Siirt merkez Pınarova köyü kırsalında bir teröristin etkisiz hale getirildiğini, bölücü terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yapan 5 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi. Vali Çolak, göz altına alınan şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiğini kaydetti.

Vali Musa Çolak, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti: “Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün mevcut istihbari bilgilerin birleşmesi sonucu Siirt merkez Pınarova köyü kırsalında, 17 aralık 2011 tarihinde icra edilen operasyon esnasında, Suriye uyruklu olduğu değerlendirilen bir bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

Etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubunun üzerinde ve terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen şahısların ikamet ve eklentilerinde yapılan aramada dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve şarjörü, iki adet el bombası, bir adet büyük araç telsizi, bir adet el telsizi, bir adet hücum telsizi, bir adet sırt çantası, bir adet taşınabilir DVD oynatıcısı, üç takım terör örgütü kıyafeti, bir adet el dürbünü, iki adet 4 GB’lik hafıza kartı, pil ve kablo ile bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.”

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla bölücü terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle beş şüpheli şahsın gözaltına alındığını kaydeden Vali Musa Çolak, teröristlere çağrıda bulundu, devletin adaletine ve hoşgörüsüne sığınmalarını istedi.

Siirt te Sıcak Çatışma yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Siirt te Sıcak Çatışma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.