Sidney’de Gelibolu fotoğraflarıSidney’de Gelibolu fotoğrafları

Türkler’in Avustralya’ya göçünün 40. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Sidney’de Gelibolu fotoğrafları sergisi açıldı.

Macquaire Üniversitesi kütüphanesinde gerçekleştirilen serginin açılış törenine Büyükelçi Murat Ersavcı ile eşi Zeynep Ersavcı’nın yanı sıra türkiye’nin Sidney Başkonsolosu Nihat Erşen ve Eğitim Ataşesi Kemal Yarcı katıldı. Açılış konuşmalarının ardından sergiyi gezen konuklar, 40. yıl kutlama komitesi üyelerinden sergi hakkında bilgi aldı.

Fotoğrafların yanı sıra savaştan kalma çeşitli eşyaların da yer aldığı sergide bulunan, Gelibolu Savaşı’na katılan Türk askerlerinin giydiği kabalak, atkı ve çarıklar o dönemdeki yoksulluğu gözler önüne seriyor. Sergide yer alan fotoğrafların çoğu daha önce yayınlanmadığından oldukça ilgi çekiyor.

Serginin 29 Ağustos tarihine kadar açık kalacağı bildirildi.
11.08.2007

Kaynak : İHA

Sidney’de Gelibolu fotoğrafları yazısına ait etiketler : , , , ,
Sidney’de Gelibolu fotoğrafları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Sidney’de Gelibolu fotoğrafları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.