SGK, Özel Hastane Sözleşmeleri YenilediSGK, Özel Hastane Sözleşmeleri Yeniledi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), özel hastanelerle yaptığı sözleşmeleri yeniledi.

1 Ocakta yürürlüğe girecek yeni düzenlemeyle özel hastanelere, Sağlık Bakanlığının izniyle yaptıkları kampanya ya da tarama çerçevesinde check-up’tan geçirdikleri kişileri kuruma bildirme zorunluluğu getirildi.

SGK’nın özel hastanelerle yaptığı “2012 Yılı Sosyal Güvenlik Kurumu Özel Sağlık Hizmeti Sunucularından Sağlık Hizmeti Satın Alım Sözleşmesi”ne göre özel hastaneler reklam, kampanya ve yönlendirme yapamayacak.

Sağlık hizmeti sunucularınca Sağlık Bakanlığından izin alınmak suretiyle gerçekleştirilecek kampanya ya da tarama kapsamında check-up, tetkik, tahlil ya da tedavileri yapılanların isimleri ve T.C. kimlik numaraları, liste halinde ve/veya elektronik ortamda; kampanya başlangıç ve bitiş tarihleri ile birlikte kampanya ya da taramanın devam ettiği her ayı takip eden ayın 15’ine kadar SGK’ya bildirilecek.

Mevzuata aykırı yersiz talep oluşturacak reklam ve tanıtım yapılamayacak, tespit edilen bu durumlar ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına bildirilerek, gelen cevabi yazı uyarınca sözleşme ve kurum mevzuatı çerçevesinde gerekli işlemler yapılacak.

Ayrıca, mevzuata aykırı yersiz talep oluşturacak kampanya ya da tarama da yapılamayacak.

Sağlık hizmet sunucuları, simsar ve benzeri yönlendirici personel bulunduramayacak ve yönlendirme yapamayacak.

– Ankara

Sağlıkçılara Coplu – Gazlı Müdahale

SGK, Özel Hastane Sözleşmeleri Yeniledi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

SGK, Özel Hastane Sözleşmeleri Yeniledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.