Sevmek..Sevmek..

Her sevgi hayalle başlar. İlk önce hayal edersin uzağındakini. Dokunmak hayaldir, gözlerinde asılı kalmak hayaldir, öpebilmek hayaldir en başta. Sonra açılma fırsatı bulursun bir anda. İçindeki sevgi karşılık buldumu sevmeyi göze alırsın. Ne vatanın kalmıştır ne de milletin.Çoktan sevdiğinin olmuşsundur artık.Onun bir parçası olmuşsun demektir. Soluk alırken hava yerine sevdiğin dolar içerine. Aynı sigara dumanının bıraktığı iz misali bitmeyecek acılara başlangıçtır sevmek. Ölümü göze alamamaktır en başta.

 

Sevmek acılara katlanabilme sanatıdır aslında. Sonsuzluğunun eşiğini bulabilmektir. Yolunu sevdiğine göre çizip her yoldan çıkışında banketlere çarpmadan yüreğinin direksiyonunu tekrardan sevdiğine çevirebilmektir.Teni tenine dokunduğunda kalbinin atışını hissedebilmektir teninde. Beden içindeki cenini hayata bağlayan o küçük kordonun kopuşunda yeni başlayan hayatı anlamlaştırmaktır sevgi. bir bebektir umutla büyür sevgiyle çoğalır içerlerde.

 

Sevdayı yaşayabilmekse yoklukların sevginin varlığıyla savaştığı bir cenk yerinde tüm yaralara rağmen ayakta kalabilmesidir. Umut etmektir yenileceğini bile bile kazanmayı. Susmayan, susamayan yankıları eşliğinde yüreğinin. Dur durak bilmeyen bir savaşın ilk kılıçlarını çeken savaşçıları gibi her düşmanı yenebileceğini sanmaktır. Yüklemsiz tümcelerin anlattığı kafiyesiz sözcükler eşliğinde yaşanan. Her adımda yaklaşılan ayrılığın tadıyla ezberlenen sözcükler eşliğinde yalan söylemektir. Yaşadıklarını, özlemlerini silebilmektir. Yaralara sürülen sahte merhemlerin tende bıraktığı ince sızıların zihinde bıraktığı izdir. Susmaktır en haykırılması gereken yerde. Başını önüne eğip beklemektir kara yazını. Bitmeyecek bir öykünün baş kahramanı olmayı göze almaktır. Tekrar eden binlerin içinde bir olmaktır.

 

Dağların başındaki dumandan duvaklar giydirmektir sevdiğine. Tatlı sözcükler arasına gizlenen acıların duvağı açtığında gözünün önüne geleceğini bilerek. Son kez sana gelen seviğine git demektir. Bir daha gelemeyeceğini çizdiğin resimler arasına kara noktalar halinde. Tek başına kalmaktır. Suda seken taşın verdiği zevkin attığın taş gibi dibe batmasıdır yokluğunda. İçerini çürüten mikropları atmak için çırpınan ciğerlerinin her öksürüğünde bir parça dışarı çıkmasıdır ağzından. Sevmek bir eylemdir ve dayak yiyen en çok seven olur.

 

Saçlarında rüzgarların izini arıyorsan, yakının en uzak olmuşsa çoktan, rest çekmişsen iki ikiliyle, dağları delemeyip yol deyip yürümüşsen, bulamamışsan ardında ve bir başına kaldıysan… Ve bir eylem yeri olan yüreğinde copların verdiği acılara rağmen hala haykırıyorsan… Sevmişsin demektir.

 

Sevmek.. yazısına ait etiketler : ,
Sevmek.. yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Sevmek..” için 2 Yorum

  1. onurcan dedi ki:

    çok güzel bir yazı.etkilendim okurken :D:D güzel bir paylaşım..

  2. serkan dedi ki:

    _______elinize sağlık gerçekten çok güzel olmuş. bi sevgiyi bi aşkı en güzel şekilde anlattığınıza inanıyorum_____________

Sevmek.. Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.