Selüliti Azaltan İçeceklerSelüliti Azaltan İçecekler

1022787_620x413
İçecekler ile selülitler arasındaki ilişki aslında başlı başına bu içecek selülite iyi gelecek diye bir şey yoktur. En başta aslında su selülitler üzerinde çok etkilidir. Hatta su için selülitlerin baş düşmanı diyebiliriz. O yüzden gün içerisinde ihtiyacımız kadar su almamız çok önemli. Tabi ki kişini ihtiyacı olan su miktarı kişiden kişiye göre değişmektedir. Ama ortalama bir miktar söylemek gerekirse günlük 2-2,5 litre almamız gereken su miktarıdır.
İçeceklerin bir kısmının belki az miktarlarda etkisi olabilir. Örneğin yeşil çayın metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Bundan kaynaklı olarak belki yağ yakımı bir miktar arttırdığı için selülitler üzerinde bir miktar olumlu etkisi olabilir.
Çoğu kişinin aklına takılan bir soruyu da buradan cevaplayalım. Kafeinli içecekler selülit yapar mı? Son yapılan çalışmalar kafeinin selülitler üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını açıklamaktadır. Fakat eski araştırmalara bakıldığında kafeinin selülitlere neden olduğu söylenmekteydi. Fakat en son yapılan araştırmalara göre bu bilgi yalanlandı. Kafeinli içecekleri miktarına ve sıklığına dikkat ederek tüketirseniz herhangi bir problem olmayacaktır.

Selüliti Azaltan İçecekler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Selüliti Azaltan İçecekler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.