Seçimlere 3 KalaSeçimlere 3 Kala

Bana eğer yaşamayı tek bir kelime ile açıkla deseler, onlara tek bir cevabım olur. Yaşamak seçim yapmaktır. Biz ömrümüz boyunca seçimler yaparız, o seçimlerden sonra da onun sonuçlarını yaşarız. O sonuçlardan kaçmak imkansızdır. Herkes hakettiği kadar yaşar, hakettiği kadar saygı görür. Bu seçiminde böyle bir özelliği var. Bu kadar karışık siyasi hareketlerin arasında doğruyu bulmak ve hak ettiğimiz yönetimi bize verecek partiyi başa geçirmek gibi bir görevimiz var.

Yüzde onluk barajı göz önüne alırsak ve bazı ayrılıkçı haerektlerde olmadığınız, yani normal Türk vatandaşı olduğunuzu göze alırsak önünüzde aşağı yukarı 5 tane seçenek bulunuyor.  Ama burada herkesin yaptığı gibi şu parti şöyle yapacak, bu parti şunu şu kadar yapacak demeyeceğim. Ben partiler üstü düşünüyorum. Türkiye şu anda adı konulmamış bir savaşın içinde. Artık savaşlar böyle oluyor. Ve zannederim ki Türkiye düşüyor.

Bizi Çin’in Göktürk devletine yaptığı gibi, içeriden yıkmaya çalışıyorlar.  Tatlı sözlerle, sözde laflarla aklımızı alıp bizi uçurumun dibine itiyorlar.

Bilinmezliklerin ülkesi Türkiye tarihinin en kesin virajına giriyor. Lütfen dikkatli ve yavaş girelim. Bariyerlere çarpabiliriz.

Seçimlere 3 Kala yazısına ait etiketler :
Seçimlere 3 Kala yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Seçimlere 3 Kala” için 1 Yorum

  1. aysun dedi ki:

    paylaşım için teşekkürler:)

Seçimlere 3 Kala Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.