Seçim Günü YasaklarıSeçim Günü Yasakları

YSK, 22 Temmuz günü uygulanacak yasakları belirledi… Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), seçim günü yasaklarına ilişkin kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre, seçim günü yasakları şöyle:

– Sabah saat 06.00’dan gece saat 24.00’e kadar, her ne suretle olursa olsun
alkollü içki satılmayacak, içkili yerlerde umumi mahallerde alkollü içki
verilmeyecek, içilmesi yasak olacak.

– Oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebilecek.

– Sabah saat 06.00’dan gece saat 24.00’e kadar, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse silah taşıyamayacak.

– Oy verme günü saat 18.00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organları
tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak.

– Saat 18.00 ile 21.00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim ile ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek.

Saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak. Yüksek Seçim Kurulunca gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek. changeTarget(document.getElementById(“news_content”))

kaynak-internethaber.com

Seçim Günü Yasakları yazısına ait etiketler :
Seçim Günü Yasakları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Seçim Günü Yasakları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.