Seçim boyalarının dağıtımına başlandıSeçim boyalarının dağıtımına başlandı

22 Temmuzda yapılacak seçimlerde kullanılacak boyaların dağıtımına başlandı.
Devlet Malzeme Ofisinin seçimlerde mükerrer oy kullanılmaması için kullanılan seçim boyalarının alımı için açtığı ihaleye, Ankara, İzmir ve İstanbul’dan toplam 3 firma katıldı.

Toplam 180 bin şişe seçim boyası ihalesini, 810 bin YTL (kdv hariç) teklif veren Bmcolor firması kazandı.

Bmcolor firması yetkililerinden Aslıhan Erdoğan, ürettikleri 180 bin şişe seçim boyasının Devlet Malzeme Ofisine teslimatının tamamlandığını bildirdi.

Aslıhan Erdoğan, boyaların parmaktan en az bir hafta çıkmadığını belirterek şu bilgileri verdi:

”Toplam 3 firmanın katıldığı ihaleyi kazandıktan sonra, her biri 20 Cl (santilitre) büyüklüğündeki 180 bin şişe boyayı, DMO’ya teslim ettik. DMO’da boyaların dağıtımına başladı. Bileşiminde gümüş de bulunan boyalarımız, Türk Standardları Enstitüsünün testlerinden de başarıyla geçti.

Boyalarımız, parmakta en az bir hafta kalıyor. Tırnak üzerinden ise tırnak yerinden sürünceye kadar çıkmıyor. Boyalarımızın insan sağlığına hiçbir zararı yok. Ucu damlalıklı anbalajlarda ürettiğimiz boyalarımız, seçimlerde güvenle kullanılabilir.”

09.07.2007

Kaynak : AA

Seçim boyalarının dağıtımına başlandı yazısına ait etiketler :
Seçim boyalarının dağıtımına başlandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Seçim boyalarının dağıtımına başlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.