Sebahat Tuncel cezaevinden tahliye edildiSebahat Tuncel cezaevinden tahliye edildi

İstanbul 3. Bölge’den bağımsız milletvekili seçilen Sebahat Tuncel ”Yasa dışı örgüte üye olmak” suçundan tutuklu bulunduğu Gebze M Tipi Kapalı Cezaevinden tahliye edildi.Sebahat Tuncel, yargılandığı İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince, Anayasanın yasama dokunulmazlığını düzenleyen 83. maddesi gereğince verdiği tahliye kararının Gebze İnfaz Savcılığına ulaşmasının ardından ”Yasa dışı örgüte üye olmak” suçundan tutuklu bulunduğu Gebze M Tipi Kapalı Cezaevinden tahliye edildi.

Tahliye nedeniyle cezaevi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı, itfaiye ve sağlık ekibi hazır bekletildi. Polis, vatandaşların cezaevi kapısına fazla yaklaşmaması için barikat kurdu.

Sabahat Tuncel, cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu belirterek, ”Halkımız demokrasi ve barış mücadelesinde önemli bir görev vermiştir. Bundan sonra bu görevi layıkıyla yerine getireceğime inanıyorum. Bana oy veren halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Babası Fahrettin Tuncel de kızının milletvekili seçilmesi ve cezaevinden çıkmasından dolayı heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi.

Açıklama sırasında cezaevi kapısı önünde izdiham yaşandı. Otomobile binen Tuncel, konvoyla İstanbul’a hareket etti.

Tuncel, ”Yasa dışı örgüte üye olmak” suçundan yaklaşık 9 aydır tutuklu bulunuyordu.

Kaynak : AA

Sebahat Tuncel cezaevinden tahliye edildi yazısına ait etiketler :
Sebahat Tuncel cezaevinden tahliye edildi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Sebahat Tuncel cezaevinden tahliye edildi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.