SBS Sona Erdi İşte Soru CevaplarSBS Sona Erdi İşte Soru Cevaplar


 

Sbs, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen bazı ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te yapıldı.

Türkiye saatiyle 10. 00’da başlayan sınav 110 dakika sürdü.

Sınava giren 1 milyon 97 bin 503 ilköğretim 7. sınıf öğrencisine 90 soru yöneltildi.

8. SINIF SORU VE CEVAPLARI İÇİN http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyuruayrinti.asp?ID=8755

Sınav esnasında kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi halinde kopya çeken öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili/toplu kopya taraması yapılacak. İkili/toplu kopya taraması sonucunda kopya tespit edilen öğrencilerin ilgili testleri iptal edilecek.

Öğrenciler ve veliler sınav bitiminden 1 saat sonra öğrencilerin sınava girdiği okullardan sınav kitapçıklarını alabilecek.

İlköğretim 7. sınıflar için sınav sonuçları ise 5 Ağustosta ilan edilecek. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na başvuran ilköğretim 7. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmediği için bu adayların PYBS sonuçları ise girdikleri Sbs sonucuna göre hesaplanacak.


SBS Sona Erdi İşte Soru Cevaplar yazısına ait etiketler :
SBS Sona Erdi İşte Soru Cevaplar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

SBS Sona Erdi İşte Soru Cevaplar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.