Şarkıyı Annesini Düşünüp YazdımŞarkıyı Annesini Düşünüp Yazdım

Sibel Can’a verdiği ‘Benim Adım Aşk’ adlı şarkıyla adını duyuran söz yazarı ve şarkıcı Ayla Çelik; İbrahim Tatlıses’in önümüzdeki aylarda çıkaracağı ‘Mucize’ albümünün hitlerinden birine de imza attı. Çelik; geçtiğimiz günlerde Tatlıses’in bir programda seslendirdiği ve “Her söylediğimde ağlıyorum’ dediği ‘Kurtlar Sofrası’ adlı şarkının sözlerini nasıl yazdığını anlattı.

İbrahim Tatlıses’in yeni albümü için şarkı yazıyordum. Müzik sektöründe herkes birbirini Tanır sonuçta, kendisi de benden bir şarkı istemişti. İbrahim Bey’in vurulduğu gece telefonum çaldı. Normalde gece çalan telefonları açmam ama önemli ve acil bir olay olduğunu anladım. Açtığımda; silahlı saldırıya uğradığını söylediler. Olayın ciddi olduğundan bahsettiler. Ben sağ olduğunu düşünmedim, öldü ama gizliyorlar sandım.

Olayı televizyonlardan takip ettim ve inanılmaz etkilendim. O an annesi Leyla Tatlı’yı düşündüm. Herkes İbrahim Bey için dua ederken, ben annesi için dua ettim. Onun çok acı çektiğini düşündüm. ‘Ağlama garip anam, ağlayıp da beni gücendirme’ sözleri döküldü ağzımdan.

HEM KUVVETLİ HEM HASSAS BİRİ

Şarkıyı yazdıktan sonra kendisine ben götürmedim çünkü tedavisi devam ediyordu. Şarkıyı gönderdim. Kendisine şarkıyı evlendiği gün dinletmişler. Çok etkilenmiş, ağlamış. Zaten “Hâlâ bu şarkıyı dinlediğimde ağlıyorum” diyor. Bir erkeğin bu kadar duygusal olması beni etkiledi.

Şarkı ‘Ben daha bitmedim, daha ölmedim’ diyor; tam da İbrahim Bey’i anlatıyor. Onun yaşadıkları başka birinin başına gelseydi, kalkamazdı bunun altından. O çok kuvvetli ama bir o kadar da hassas biri… Onun eskisinden daha dik, daha kuvvetli olacağına eminim.

‘KURTLAR SOFRASI’NIN SÖZLERİ

Hayat seni de benim kadar yordu Haklısın haklısın dinlemedim seni Sahip çıktıklarım sırtımdan vurdu Duramadılar karşımda delikanlı gibi Yiyecek lokmamız varmış çok şükür. Rabbimin takdiri böyle Ağlama garip anam ağlama dik dur Ağlayıp da beni gücendirme Ben daha ölmedim Ben daha bitmedim Ben daha son sözü söylemedim Kurtlar sofrasında oturduysam eğer Hesabımı kendim ödedim.

Sabah : http: //www.sabah.com.tr

Şarkıyı Annesini Düşünüp Yazdım yazısına ait etiketler :
Şarkıyı Annesini Düşünüp Yazdım yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Şarkıyı Annesini Düşünüp Yazdım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.