Sarıgül: ”Baykal hemen bugün istifa etmeli”Sarıgül: ”Baykal hemen bugün istifa etmeli”

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ”Sayın Deniz Baykal’ın hemen bugün istifa edip CHP’nin önünü açması lazım” dedi.

Suğla Yaylası Bal ve Ihlamur Festivali’ne katılmak için helikopterle Kastamonu’nun Azdavay ilçesine gelen Sarıgül, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

”Siz göreve geldiğinizde neler değişecek?” şeklindeki bir soru üzerine Sarıgül, bunu zamanın göstereceğini ifade ederek ”Sadece CHP’nin başına değil Türkiye’nin başına başbakan olarak geleceğim. Göreve geldiğimizde nelerin değişeceğini herkes çok iyi görecek” diye konuştu.

”CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın hesabıyla CHP’nin 2059 yılında iktidar olabileceğini” ifade eden Sarıgül, CHP’nin son seçimlerde aldığı sonucun endişe ve üzüntü verici olduğunu söyledi.

Sarıgül, ”Sayın Baykal ve arkadaşlarına sesleniyorum: Sayın Baykal gitme vaktiniz geldi lütfen bu vakti geciktirmeyin. Sayın Deniz Baykal’ın hemen bugün istifa edip CHP’nin önünü açması lazım”

Seçim öncesi CHP’nin ‘Atatürk kazanacak, Cumhuriyet kazanacak’ sloganını eleştiren Sarıgül, bu kampanyayı doğru bulmadığını Atatürk ve Cumhuriyetin hiçbir zaman kaybetmeyeceğini söyledi.
29.07.2007

Kaynak : AA

Sarıgül: ”Baykal hemen bugün istifa etmeli” yazısına ait etiketler :
Sarıgül: ”Baykal hemen bugün istifa etmeli” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Sarıgül: ”Baykal hemen bugün istifa etmeli” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.