Sanat Güneşi’ne anma töreniSanat Güneşi’ne anma töreni

Türk müziğinin ”Sanat Güneşi” Zeki Müren, ölümünün 11. yılında Bursa ve Bodrum’da düzenlenecek etkinliklerle anılacak.
Müren’in tüm mal varlığını bağışladığı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı ile Türk Eğitim Vakfı, gazete ilanıyla anma etkinliğini duyurdu.

zekimuren.jpg
Buna göre, ünlü sanatçı için Bursa’da Zeki Müren Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nde tören düzenlenecek. Müren’in kabri başında gerçekleştirilecek anma töreninin ardından öğle namazını takiben Emir Sultan Camii’nde mevlit okutulacak.

Zeki Müren’in yaşamının uzun yıllarını geçirdiği Muğla’nın Bodrum ilçesinde de Bodrum Kaymakamlığı Zeki Müren Sanat Müzesi, Türk Eğitim Vakfı ve TSK Mehmetçik Vakfı’nın katkılarıyla müzede hatim duası okutulacak. Bodrum Kalesi’nde de Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Klasik Türk Müziği Korosu konser verecek. Konsere, Yıldırım Bekçi solist olarak katılacak.
22.09.2007

Kaynak : AA

Sanat Güneşi’ne anma töreni yazısına ait etiketler : , , , ,
Sanat Güneşi’ne anma töreni yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Sanat Güneşi’ne anma töreni” için 2 Yorum

  1. serra dedi ki:

    Türkiyenin yetiştirdiği nadir sanatcılardan biriydi..sevgi ve saygıyla anıyoruz..

  2. onurcan dedi ki:

    turkiye nin cok degerli ve ender bir sanatcisiydi.saygiyla aniyorum….

Sanat Güneşi’ne anma töreni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.