Safra Kesesinden 901 Taş ÇıktıSafra Kesesinden 901 Taş Çıktı

Samsun’da karın ağrısı, mide bulantısı ve hazımsızlık şikayetiyle hastaneye başvuran kadının safra kesesinden irili ufaklı 901 adet taş çıkarıldı.

Bir süredir şikayetleri bulunan Nurten Top (47), bir özel hastaneye başvurdu. Top’un yapılan tetkikleri neticesinde safra kesesinde çok sayıda taş olduğu tespit edildi. Hastanın safra kesesinde bulunan irili ufaklı çok sayıda taş gerçekleştirilen başarılı operasyon sonucunda çıkarıldı.

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Serdar Yol, yaptığı açıklamada, bir hastada ilk kez bu kadar çok taşla karşılaştığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Karnına delikler açılarak yapılan işlemle taşlar sorunsuz bir şekilde çıkarıldı. Daha sonra yapılan sayımda hastadan 901 adet taş çıktığı belirlendi. Yaptığım operasyonlarda bu zamana kadar 300-400 arası taş gördüm. Böylesini ben de ilk defa gördüm.”

Yol, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti. – Samsun

Safra Kesesinden 901 Taş Çıktı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Safra Kesesinden 901 Taş Çıktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.