Safra Kesesinden 370 Taş ÇıkarıldıSafra Kesesinden 370 Taş Çıkarıldı

Nevşehir’de, bir kadının safra kesesinden 370 adet taş çıkarıldı.

Evli ve 1 çocuk annesi 34 yaşındaki Özlem Yardımcı, mide ağrısı, midede şişkinlik ve hazımsızlık şikayetleriyle özel bir hastaneye başvurdu.

Yardımcı’nın yapılan tetkikinde, safra kesesinde çok sayıda taş olduğu tespit edildi. Ameliyata alınan ve yaklaşık bir saat süren operasyon sonucu Yardımcı’nın safra kesesinden 370 adet taş çıkarıldı.

Ameliyatı yapan genel cerrahi uzmanı Opr. Dr. Zeki Döşeyen, bugüne kadar birçok hastanın safra kesesinden onlarca taş çıkardıklarını, ancak ilk bu kadar çok taşa rastladığını ifade etti.

Hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Döşeyen, Yardımcı’yı taburcu ettiklerini söyledi.

Yardımcı ise yaklaşık 5 yıldır mide ağrısı, şişkinlik, hazımsızlık gibi şikayetlerle çeşitli sağlık kuruluşlarına başvurduğunu, ancak sadece ilaç tedavisi gördüğünü anlattı.

Ağrılarının artması üzerine tekrar hastaneye başvurduğunu belirten Yardımcı, safra kesesinden çıkan yüzlerce taşı görünce şaşırdığını, ameliyatın ardından sağlığına kavuşmanın sevincini yaşadığını kaydetti. – NEVŞEHİR

Safra Kesesinden 370 Taş Çıkarıldı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Safra Kesesinden 370 Taş Çıkarıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.