Saç Ekimi Nasıl Yapılırsa Doğal Görünür?Saç Ekimi Nasıl Yapılırsa Doğal Görünür?

“Her şeyden önce saç ekim işlemi kararını hasta verir. Bu sebeple hastaların saç ekimini yaptıracağı kişi ve yeri iyi seçmeleri gerekir. Yasalarımıza göre saç ekimi sadece Tıp Merkezleri ve Hastanelerde yapılabilir. Bu sebeple hastaların sadece operasyonu oldukları yer değil, görüşmeyi yaptıkları yer ve kişiye de dikkat etmeleri gerekir. Yasalarımızda Saç Ekim Merkezigibi bir sağlık merkezi tanımı yoktur. Yasal olmayan kuruluşlar özellikle saç ekim fiyatı gibi haksız rekabetin en kolay yöntemleri ile maalesef hastaları yanlış yönde etkilemektedir. Hasta saç ekimi için uygun ise ilgili doktor gerekli muayeneyi yapar ve iyi bir planlama ile operasyonun startını verir. Doğal bir saç ekiminin ilk önemli basamağı DOĞRU BİR ÖN SAÇ ÇİZGİSİ ile başlar. İyi yapılmamış bir ön saç çizgisi çok yapay durabilir ve hastayı ömür boyu rahatsız edebilir. Ön saç çizgisini kaşlara yakın istemek bir çok hastanın ortak talebidir. Ancak bu ön saç çizgisinin ömür boyu kullanılacağı hesaba katıldığında doktorun önereceği ve yüz ölçülerine göre belirlenen bir saç çizgisi çok daha kullanışlı ve doğal görünmeyi sağlayacaktır.

İkinci önemli basamak PLANLAMA’dır. Doktor alınan köklerin nereden alınacağına ve nereye nakledileceğine karar verir. Bu iş özel bir planlama gerektirir. Hangi bölgeden alınan köklerin saçın hangi bölümüne ekileceği özel bir uzmanlık ve tecrübe işidir.

Üçüncü önemli basamak nitelik ve nicelik bakımından yeterli doku alınmasıdır. Fazla sayıda alınan greft de , az alınan greft de saç doğallığını olumsuz yönde etkiler. Fazla sayıda kök ekilmesi doğal bir saç garantisi anlamına gelmez. Sayının ihtiyaç duyulan miktarda olması en doğrusudur.

Dördüncü basamak köklerin içine ekileceği kanallardır. Bu çok önemli bir aşamadır ve saç ekiminde doktorun bizzat yapması gereken, özenilmesi gereken estetik bir aşamasıdır. Gerek kanalların derinliği, gerek sıklığı gerekse de yön ve açısı doğal bir saç ekiminin çok önemli aşamalarını oluştururlar.

En son basamak bakımlardır. Kontrollere düzenli gelmek, doktorun saç ekimi sonrası tavsiyelerine uymak, önerilen tedavileri uygulamak da saç ekimi kadar saç ekiminin sonucunu olumlu yönde etkiler. ”

Saç Ekimi Nasıl Yapılırsa Doğal Görünür? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılırsa Doğal Görünür? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.