Rusya da Resmi Seçim Sonuçları AçıklandıRusya da Resmi Seçim Sonuçları Açıklandı

Rusya’da geçen hafta yapılan ve muhalefetin yoğun protestolarına yol açan Parlamento seçimlerinin resmi sonuçları açıklanırken, Kremlin yanlısı Birleşik Rusya Partisi’nin yüzde 49,39 oy oranıyla 450 sandalyeli parlamentoda 238 milletvekili çıkararak tek başına iktidar olma hakkını elde ettiği bildirildi.

Rusya Merkez seçim Komisyonu Başkan Yardımcısı Leonid Ivlev, düzenlediği basın toplantısında, Parlamento seçimine 65 milyon 774 bin 462 seçmenin katıldığını ve katılımın yüzde 60,12 olduğunu kaydetti.

Resmi sonuçlara göre 238 milletvekili çıkaran BRP’yi sırasıyla 92 milletvekili çıkaran Komünist Parti (yüzde 19,19), 64 milletvekili çıkaran Adil Rusya partisi (yüzde 13,22) ve 56 milletvekili çıkaran Liberal Demokratik Parti

(yüzde 11,65)izledi.

Ivylev, halkın iradesinin yüzde 95’inin parlamentoya yansıdığını söyledi. – MOSKOVA

Femen’den Putin’i Kızdıracak Hareket

Rusya da Resmi Seçim Sonuçları Açıklandı yazısına ait etiketler :
Rusya da Resmi Seçim Sonuçları Açıklandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Rusya da Resmi Seçim Sonuçları Açıklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.