RTÜK’ten “Güzel ve Dahi” programına uyarıRTÜK’ten “Güzel ve Dahi” programına uyarı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Show TV’de yayınlanan ”Güzel ve Dahi” adlı yarışma programı nedeniyle ilgili kuruluşun uyarılmasını kararlaştırdı.RTÜK, Show TV’de 7 Temmuz 2007’de tarihinde yayınlanan ve bir evde yaşayan güzel kızlarla bilgi seviyesi yüksek erkeklerin katılımıyla yapılan ”Güzel ve Dahi” adlı programı bugünkü toplantısında ele aldı.

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi’nin raporlarını değerlendiren Üst Kurul üyeleri, ilgili programın 3984 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun’un 4. maddesinin (u) ve (z) bentlerine aykırı olduğu görüşüyle, ilgili yayın kuruluşunun uyarılmasına karar verdi.

3984 sayılı kanunun (u) bendi, ”Kadınlara, güçsüzlere, özürlülere ve çocuklara karşı şiddet ve ayrımcılığın teşvik edilmemesini”, (z) bendi ise ”Gençlerin ve çocukların fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimini zedeleyecek türden programların, bunların seyredebileceği zaman ve saatlerde yayınlanmamasını” içeriyor.

Kaynak : AA

RTÜK’ten “Güzel ve Dahi” programına uyarı yazısına ait etiketler :
RTÜK’ten “Güzel ve Dahi” programına uyarı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

RTÜK’ten “Güzel ve Dahi” programına uyarı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.