Rodrigo Tello’ya 20 Maç CezaRodrigo Tello’ya 20 Maç Ceza

Beşiktaş’ın Şilili oyuncusu Rodrigo Tello’ya şok ceza.

Şili Futbol Federasyonu Beşiktaş’ın yeni transferlerinden Tello’ya ve 6 takım arkadaşına, milli takımdan 20 maç men cezası verdi. Bunun yanında federasyon, bu oyuncuların daha önceki milli maçlardan alacağı olan primlerin de ödenmemesi kararını aldı.Şili Milli Takım Teknik Direktörü Nelson Acosta, oyuncularının disiplinsiz hareketleri sebebiyle istifa etti. Aralarında Beşiktaş’ın yeni transferi Rodrigo Tello’nun da bulunduğu Şilili futbolcuların, Copa America’da çeyrek finale yükselmeyi kutlarken çıkardıkları olaylar ve 6-1’lik Brezilya hezimetinin ardından Şili’nin Uruguaylı teknik direktörü Nelson Acosta istifa etti.

Meksika maçı sonrası Puerto Ordaz’da kaldıkları otelin restauranında çeyrek final kutlaması yapan 5 Şilili oyuncu kutlamalar sırasında alkolü fazla kaçırmış ve taşkınlık gösterileri ile diğer otel müşterilerini rahatsız etmişti. Venezüella Basını, ‘Korkusuz beşler’in Rodrigo Tello, Jorge Valdivia, Reinaldo Navia, Jorge Vargas ve Pablo Contreras oluştuğunu yazmıştı.
Acosta, futbolcularını gerektiği şekilde disipline edememekle ve Brezilya karşısında alınan 6-1 yenilginin birebir sorumlusu olmakla suçlanıyordu. Acosta’nın istifasının ardından Şili milli takımında yeni teknik direktör adayları arasında Colo Colo’nun Arjantinli çalıştırıcısı Claudio Borghi ve Villarreal teknik direktörü şilili Manuel Pellegrini isimleri öne çıkıyor.
VATAN

Rodrigo Tello’ya 20 Maç Ceza yazısına ait etiketler :
Rodrigo Tello’ya 20 Maç Ceza yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Rodrigo Tello’ya 20 Maç Ceza Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.