“Ratatouille” sinemalarda“Ratatouille” sinemalarda

Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo), The Incredibles (İnanılmaz Aile) ve Cars (Arabalar)’ın yaratıcısı Pixar’ın bu yepyeni animasyon filminin senaryosu, Oscar ödüllü Brad Bird tarafından kaleme alınmış. Rengarenk karakterleri ve birbirinden güzel özgün Fransız stili arka planlarıyla beklenmedik keyiflere yelken açan, eşi benzeri görülmemiş eğlenceler vaat eden Ratatuy, Türkçe dublajlı olarak beyaz perdede.
Bu muhteşem animasyonu kaçırmak, dillerden dillere yayılacak büyük eğlenceyi de kaçırmanız demek. Hemen sinemadaki yerinizi ayırtın ve çizgi dünyasındaki bu muhteşem maceraya siz de ortak olun.

Remy, sahip olduğu eşsiz yeteneğiyle aşçı olmak için yanıp, tutuşan bir genç. Ancak önünde kocaman bir engel var. O bir fare!!! Çöplerle beslenen bir fare için ailesini de karşısına alarak böyle bir mesleği yapmak başlı başına bir hayal! Ancak kaderin cilvesinin onu Paris kentinin altındaki kanalizasyon sistemine düşürmesiyle birlikte, Remy’nin de hayalleri gerçeğe doğru yol almaya başlar. Kendisini artık yaşamayan ünlü aşçı Auguste Gusteau’nun yarattığı lüks
bir restoranın tam altında bulan sevimli fare Remy, artık hayallerine çok daha yakındır. Restoran’ın çöplerini döken Linguini ile sıra dışı bir dostluk kurmayı başarır ve müthiş yetenekleri Linguini tarafından keşfedilir. Remy’nin kimseye görünmeden Linguini’yi yönlendirerek başlayan mutfak maceraları, Paris’in damak lezzeti dünyasını bile altını üstüne getirecek olağanüstü heyecanlı olaylar dizisine dönüşür.

Ancak Remy artık büyük bir ikilem içindedir. Ya hayallerini takip ederek bu yolda sarsılmadan ilerleyecek ya da hayallerinden vazgeçerek hayatının sonuna kadar basit bir fare olarak yaşayıp gidecektir. Yaşadığı bu sıra dışı serüven sırasında dostluk, aile, hedef belirleme, tercihlerinin sorumluluğunu yüklenme gibi çok önemli kavramları öğrenirken, kendi kişiliğini de daha iyi tanıma fırsatı bulacaktır.
 
24.08.2007

“Ratatouille” sinemalarda yazısına ait etiketler : , , ,
“Ratatouille” sinemalarda yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Ratatouille” sinemalarda Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.