Radar Cezası Online Sistemde Ne Zaman Görünür?Radar Cezası Online Sistemde Ne Zaman Görünür?

emniyetten_ceza_iptal_aciklamasi13813853220_h1083643
Evet bugün bu konuyu okuyorsanız muhtemelen radara girdim mi girmedim mi şüphesi var içinizde 🙂 . Bu şüpheyi gidermek içinde trafik cezası sorgulama sayfasına girdiniz ama trafik cezanız görünmemektedir. Peki şimdi ben radar cezası yedim mi, yemedim mi sorusu kafanızı kurcalıyor.
Nette yaptığım araştırmalara, yaşadığım tecrübelerime göre radar vs. trafik cezası online sisteme hemen düşmüyor. Bazıları radar cezası 3 gün içinde online sisteme düşüyor diyor fakat çoğunluk önce ev adresinize postalandığını söylüyor. Yani farklı bir şehirde radar cezası falan yediyseniz 10-15 gün içinde postayla ev adresinize gönderilecektir. Posta atıldıktan sonra online sistemde trafik cezasının göründüğü söyleniyor. Bazıları 3-4 ay sürdüğünü bile söylüyor.
Size tavsiyem cezanızı öderken indirimden faydalanmak istiyorsanız nete düşmesini beklemeyin indirim süresini kaçırabilirsiniz. Trafik cezası evinize geldikten sonra vergi dairesinden veya internet üzerinden beyanlı trafik cezası ödeme şeklinde yapabilirsiniz.  Trafik cezasını indirimli olarak ödemek için plakaya yazılan cezalar, size tebliğ edilmesinden sonra geçen 15 gün içerisinde peşin öderseniz yüzde 25’lik indirim ile ödeyebilirsiniz. Durumu olmayanlar içinde 4 taksit imkanı sunulmaktadır.

Radar Cezası Online Sistemde Ne Zaman Görünür? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Radar Cezası Online Sistemde Ne Zaman Görünür? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.