Protestocu Öğrenciyi Yanına OturttuProtestocu Öğrenciyi Yanına Oturttu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gazi Üniversitesi’nde kendisini proteste eden öğrenciyi yanına oturtup dinledi. Korumaların müdahalesine izin vermeyen Yıldız, ismi Nesime Yiğit Eryılmaz olan öğrenciyi kürsüye çağırıp yanına oturttu.

Öğrencinin gözyaşları içinde konuşmasına izin veren Bakan Yıldız, Gençlik Birliği üyesi olduğunu söyleyen öğrenciyi dinledi. Gazi Üniversitesi 100. Yıl Konferans Salonu’nda Nükleer Enerji’nin Geleceği ve Hukuki Sorumluluk konulu panelde ilginç bir olay yaşandı. Bakan Yıldız, kendisini protesto eden öğrencinin güvenlik ve korumalarca tartaklanmasına müsaade etmedi. Öğrenciyi kürsüye çağıran Yıldız, eylemci öğrenci Eryılmaz ile konuştu. Eryılmaz, Bakan Yıldız’a “Hiç kimse 17-18 saat çalışıtırılamaz. Düne kadar Suriye ile dostken ne oldu da düşman oldular. Bakana demokrasiden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Bakan Yıldız, “Nesime kardeşime teşekkür ediyorum. Bu tür konuları rahatlıkla söyleyebilmemiz lazım.” diye konuştu. Bakan’ın konuşmasını sık sık kesen öğrenciye Bakan Yıldız, “Tamam gençlik heyecanın var. Ama benim konuşmama müsaade etmen lazım.” karşılığını verdi. Araya yeniden giren öğrenci “Başbakan’ın gemicikler alması…” deyince Bakan, “Böyle Belden aşağı vurmaya gerek yok. Konunun dışına çıkıp nesnel hale getirirsen olmaz.” dedi. Salondan tek başına çıkmak isteyen öğrenciye Bakan Yıldız, ‘gel birlikte çıkacağız’ deyip salondan beraber ayrıldı.

Protestocu Öğrenciyi Yanına Oturttu

Protestocu Öğrenciyi Yanına Oturttu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Protestocu Öğrenciyi Yanına Oturttu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.