PKK’dan ‘ibretlik’ gözdağıPKK’dan ‘ibretlik’ gözdağı

Terör örgütü PKK’nın, son dönemde yaşanan kayıplardan dolayı dağa çıkmayı reddeden 2 militanını ‘ibret olsun’ diye üzerlerine benzin dökerek yaktığı öğrenildi.

ÖRGÜT İÇİNDE MUHALİF SESLER

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi kırsalında yapılan arama tarama faaliyeti sırasında bulunan 2 ceset, kimlik tespiti için önce Şemdinli Devlet Hastanesi’ne, oradan da Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. İddiaya göre, PKK, Kazan Vadisi’nde büyük kayıp verince örgüt içinde muhalif sesler yükselmeye başladı. Bazı militanlar Kazan Vadisi’ne gitmeyi reddetti.

MİLİTANLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE İNFAZ

Bunun üzerine militanların gözü önünde infazlar yapıldı. Güzel Konak ile Aktütün arasında terör olaylarından dolayı daha önce boşaltılmış köylerden birinde gerçekleştirilen infazlar telsiz konuşmalarına da yansıdı. Terör örgütü tarafından yeni saldırılar için Kazan’da görevlendirilen M.A. isimli militan da geçtiğimiz hafta kaçarak Hantepe Karakolu’na teslim olmuştu.

ÇATIŞMADA ÖLDÜRÜLDÜ İMAJI

Kazan’daki çatışmalarda yaralandıktan sonra Beytüşşebap tarafına kaçan terör örgütünün sözde grup komutanı ‘Bürusk’ kod adlı teröristin, yaşanan başarısızlığı bazı militanların üstüne yıkarak onları infaz ettiği ileri sürülüyor. ‘Zozan’ kod adlı Rabia Kaya isimli terör örgütü mensubunun, infaz edilen militanlar arasında yer aldığı belirtiliyor. 2003 yılında örgüte katılan Kaya’nın, ‘Murat’ ve ‘Andok’ kod adlı teröristlerin tacizine uğradığı, “Sizi yukarıya rapor edeceğim.” demesi üzerine söz konusu şahıslar tarafından Kato’nun Çeltik bölgesinde öldürüldüğü kaydedildi. Kaya’ya ait cesedin daha sonra Armutlu bölgesine götürülerek askerle girilen çatışmada öldürüldüğü imajı verildiği belirtildi.

PKK BÜYÜK ZAYİAT VERDİ

Hakkâri’nin Çukurca ilçesindeki Kazan ve Belat vadilerine güvenlik güçlerinin ekim ayında düzenlediği operasyonda PKK büyük zayiat vermişti. 11 kilometre uzunluğundaki vadiyi karış karış tarayan komandolar, 100’den fazla teröristi etkisiz hale getirdi. Bu durum örgüt içinde büyük sarsıntıya yol açtı. Zayiatların teröristlerin gözünü korkuttuğu, bu sebeple yeni saldırılar için Kazan’a görevlendirilen üyelerin paniklediği kaydedildi. Terör örgütü tarafından yeni saldırılar için Kazan Vadisi’ne gönderilen M.A. isimli militan da geçtiğimiz hafta kaçarak Hantepe Karakolu’na teslim olmuştu.

Bölgede yeniden hâkimiyet kurmak isteyen PKK’nın Çukurca kırsalına 7 grup gönderdiği öğrenildi. Bu gruplar, yiyecek bulma ve barınma sıkıntısı çektikleri için köylere dadandı. Kavaklı kampı civarlarında bulunan köylere sürekli baskınlar düzenleyen militanların köylülerden zorla yiyecek temin etmeye çalıştığı belirtiliyor.

MUŞ’TA PKK SIĞINAĞI İMHA EDİLDİ

Bu arada Muş’un Varto ilçesi kırsalında bölücü terör örgütüne ait bir sığınak, içinde bulunan patlayıcı madde ve yaşam malzemeleriyle birlikte imha edildi. Muş Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Sığınak içerisinde terör örgütüne ait bomba yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış bir miktar amonyum nitrat, 5 adet piknik tüpü, kablo, akım ölçer gibi malzemeler ile yine teröristlere ait sırt çantası, uyku tulumu, battaniye, muhtelif sayı ve çeşitte ayakkabı, giyecek ile gıda ve yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir. Ele geçirilen sığınak ve malzemeler cumhuriyet savcısının talimatları doğrultusunda imha edilmiştir.” denildi.

PKK’dan ‘ibretlik’ gözdağı yazısına ait etiketler : ,
PKK’dan ‘ibretlik’ gözdağı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

PKK’dan ‘ibretlik’ gözdağı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.