Photoshop web’e taşınıyorPhotoshop web’e taşınıyor

Her türlü geleneksel iletişim platformunun karşısına büyük bir rakip olarak dikilen web’in cazibesi yavaş yavaş tüm büyük şirketleri köklü değişikliklere ve atılımlara yöneltiyor. Adobe’nin 20 yaşını geride bırakan ve artık grafik tasarım denince akla gelen ilk yazılım olmayı başarmış efsane yazılımı Photoshop da web’e taşınıyor. Photoshop Express adını taşıyacak olan web tabanlı programın özellikleri Photoshop’a göre biraz daha kırpılmış olacak.

photoshoplogo.jpg

Bu yılın başlarında geliştirme süreci başlayan Photoshop Express’in, Google’ın Picasa’sı ile büyük bir rekabet içerisine girmesi bekleniyor. Web tarayıcı üzerinden çalışacak olan “Lite Photoshop” Flash tabanlı olacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Adobe Photoshop ürün yöneticisi John Nack, Photoshop Express’in Adobe Photoshop ailesininin yeni bir üyesi olmaktan çok, Photoshop’un imkanlarının daha fazla sayıda grafik tasarımcıya ulaşması için aracılık edecek bir kapı özelliğini taşıdığını vurguladı. Adobe’nin benzer biçimde tasarlanmış web tabanlı video düzenleme yazılımı Premiere Express de bu yılın Şubat ayında duyurulmuştu.

Photobucket, MTV ve YouTube tarafından kullanılan yazılımın başarısı Adobe’yi cesaretlendirmiş olmalı ki geliştirme sürecinde bir yıl tamamlanmadan Photoshop’un web tabanlı sürümünün kullanıcıyla buluşabileceği dillendirilebiliyor. Küçük Photoshop’un tam olarak ne zaman kullanıcı ile buluşacağı konusunda ise henüz net bir ipucu yok.

Photoshop web’e taşınıyor yazısına ait etiketler : , , , ,
Photoshop web’e taşınıyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Photoshop web’e taşınıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.