PC’nizdeki Gizli Paylaşımları Kapatın!PC’nizdeki Gizli Paylaşımları Kapatın!

Merhaba arkadaşlar şimdi bilgisayarımızı kötü kişilere karşı korumanın önlemini ThE-J@ck@L farkıyla almamız gerekir! Bu bilgiyi iyi bir şekilde okuduğunuzda bilgisayarınızın açık portlarının kapandığını göreceğiz ;). PORTLAR ne işe yarar ; arkadaşlar portlar sizin bilgisayarınıza girilmesi için bir kapıdır. O kapıyı örtmediğiniz taktirde herkes bilgisayarınıza rahatca girebilir günümüzde bir çok kişi artık bilgisayarlara girebiliyor neden derseniz hergün yeni program çıkıyor ve bu programlar sadeleşe sadeleşe 7 yaşındaki bir çocuğun elinde oyuncak haline geliyor. Konuyu fazla dağıtmadan hemen konuya balıklama atlıyalım 😉

Şimdi hemen “BAŞLAT > ÇALIŞTIR > cmd”   yazıp enter tuşuna basıyoruz. Açılan dos ekranınada “net share” yazıyoruz. Orada ise paylaşıma açık olan yerlerimiz ( “$” dolar işareti olan yerler açık portlarınız) isimleriyle birlikte çıktı 😉  ama hemen panik yapmayın bunun çaresi var ve hemen size onu vereyim.

Şimdi arkadaşlar not defterimizi (notpade) açıoruz.( masaüstünde mausemizin sağ tuşuna tıklayarak ordan yeni metin belgesi yazan yere tıklayın.) Evet devam ediyoruz daha bitmedi 🙂 şimdi ise bu kodu açtığımız not defterine yazıyoruz.

KOD:

@echo off
net share c$ /d
net share d$ /d
net share f$ /d
net share g$ /d
net share h$ /d
net share e$ /d
net share admin$ /d
net share IPC$ /d

Ve daha sonra bu kodu yapıştırdıktan sonra dosya bölümünden farklı kaydet diyip ordanda ismini burayı dikkatli okuyunuz!!! ismini “*.bat”  (yıldız yerine istediğiniz bir ismi yazabilirsiniz ayrıca tırnaklar yok ben belli olsun diye yazdım ama siz tırnakları kullanmıyorsunuz ) olarak kaydedin masaüstüne ve sonra kaydettiğimiz o dosyayı açın arkadaşlar ve sonra BAŞLAT > ÇALIŞTIR > cmd  yapıp “net share” kodunu yazıyoruz ve açık olan portlarımızın kapandığını görüyoruz!

Evet arkadaşlar bundan sonra sizin bilgisayarınıza kimse bağlanamaz ve giremez!

Benimle birlikte bir çok şey öğreneceksiniz demiştim ben size bakıyım bi yorumlara gösterin kendinizi 😉

SAYGILARIMLA ThE-J@ck@L

PC’nizdeki Gizli Paylaşımları Kapatın! yazısına ait etiketler : , , , ,
PC’nizdeki Gizli Paylaşımları Kapatın! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

PC’nizdeki Gizli Paylaşımları Kapatın! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.