Paylaşılan EmeklerPaylaşılan Emekler

Yaşama kanıtı olarak nefes mi almalı insan ? Kalıcı olmak için bi hatıra,yıkıcı olmak içinse gözyaşı.Mevsimleri yağışlar mı belirler.Özgürlük kendini savurmak mı ? Niyeti aşk,kısmeti ayrılır mı belirler ?

Yolculuklar neden hep ağırdır.Baba neden hep durgun,anne neden ıslak.Bağlılık neyi temsil eder?Sizce,bizce ? Bir daldan yoksun göçer insan,geçmişti yaşamı kanıtlayan.
Yanlızlık her hatayı yanında götürür.Yanlışlarsa doğruları.Hep böyledir terkeden kim olursa olsun.Seven özne,sevilen yüklem.Şimdi sen git,yelkovan dönsün epeyce,benzim biraz daha solsun.Kilidi vursun birileri,kapansın gözlerim,tüm önsözlerim
İkinci bir yaşama sevinci mi ölüm çığlığı?Buruşan tenler sallanan sandalyelere muhtaç,verilen sözler her derde deva mı ?Terminalde boş bavul,,son durak,biraz kurak anılara sağdıç mı ? Ve mazeret,sebebi ben,gideni sen kadar yanlız mı?
El tutmak,göz görmek ister gönül,söz duymak,itaat etmekten geçer çözüm.Kalp kırmak,yokluğunla bağdaç kurmaktır ölüm,beklentilerini karşılayamayanların geçmişinden gelir kaynaklıdır hüzün..

Anlatılanlardan pay çıkar,yaralarını sar,unutma ki kapı arkasında bizi bekleyen birşey var.İki hecelik fakat tek kişilik zaman.Sahip olduklarımıza daha bir sıkı sarılma zamanı.Yaşamsa,ait olduklarımızı kaybetme baskısı.Elbet iade günü gelecek.Özgür kelebekler bir kere ölürler,kısadır belki ama görürler yüzündeki tebessümü.Üstüne basılan papatyalardan göçerler,kırılırlar sana bana hep boyun bükerler.Yer altına çok kişi gömdüler,yeryüzüne yeni cümleler.

Sana paylaşılan nice emekler.Sevgiler.

Paylaşılan Emekler yazısına ait etiketler : , , , , ,
Paylaşılan Emekler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Paylaşılan Emekler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.