Papadopulos: “20 Temmuz lanetli bir gün”Papadopulos: “20 Temmuz lanetli bir gün”

KKTC’de 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatının 33. yıldönümü coşkuyla kutlanırken, Kıbrıs Rum kesiminde “kınama” etkinleri düzenleniyor.

Bu kapsamda, Lefkoşa’nın Rum kesimindeki Faneromeni Kilisesinde düzenlenen ayine katılan Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, 20 Temmuzu “lanetli gün” ilan etti.

Rum radyosunun haberine, Papadopulos, Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu 2. Hrisostomos tarafından yönetilen ayinin ardından yaptığı konuşmada, “Bugün lanetli bir gündür. Düşüncelerimizin ve kalbimizin hayatlarını feda edenlerle ve fedakarlıklarıyla en azından milli itibarı ve insanlık onurunu kurtaranlarla birlikte olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı “görüşmeleri Gambari prosedürünün dışına çıkarmaya çalışmakla” suçlayan Papadopulos, “Görüşmeyi Gambari prosedürünün dışına çıkarmayı başarana kadar görüşmelerden kaçınma taktiğine devam ediyor. İstediği budur” iddiasında bulundu.
20.07.2007

Kaynak : AA

Papadopulos: “20 Temmuz lanetli bir gün” yazısına ait etiketler :
Papadopulos: “20 Temmuz lanetli bir gün” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Papadopulos: “20 Temmuz lanetli bir gün” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.