Oy verme işlemi tüm yurtta sona erdiOy verme işlemi tüm yurtta sona erdi

23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için tüm yurtta oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle sona erdi.Oy verme işlemi Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis’te sabah saat 07.00’de başladı ve saat 16.00’da son buldu.

Bu iller dışındaki illerde sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi ise saat 17.00’de tamamlandı.

Oy verme işleminin tamamlandığı saatte sandık başında bekleyen ve hala oy kullanamayan seçmenler ise sandık kurulu başkanlarının izni ve gözetiminde oylarını kullanmaya devam edecek.

Aydın: “Sorun yok”

YSK Başkanı Muammer Aydın, Türkiye genelinde seçim sonuçlarını etkileyecek herhangi bir sorun yaşanmadığını bildirdi.

Aydın, oy kullanma işleminin Türkiye genelinde bitmesinin ardından yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının kendi sistemlerine girilmeye başlandığını söyledi.

Seçimde oy verme işlemiyle ilgili genelde herhangi bir sorun yaşanmadığını belirten Aydın, seçimle ilgili olmayan, vatandaşların kendi aralarındaki anlaşmazlıklardan kaynaklanan bazı kavgalar yaşandığını anlattı.

Bazı yerlerde de birkaç sandık yetkilisine saldırıda bulunulduğunu ifade eden Aydın, Türkiye genelinde seçim sonuçlarını etkileyecek herhangi bir sorun yaşanmadığını kaydetti. Muammer Aydın, ”Durum böyle giderse seçim yasaklarını saat 21.00’den önce de kaldırma konumundayız” dedi.

Seçim yasağı 19.00’da kalkıyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), saat 19.00’dan itibaren yayın yasağını kaldırdı.

YSK’nın kararında ”Yayın yasağı YSK’nın kararı ile saat 19.00’dan itibaren serbest bırakılmıştır” denildi.

 
22.07.2007

Kaynak : AA
Oy verme işlemi tüm yurtta sona erdi yazısına ait etiketler :
Oy verme işlemi tüm yurtta sona erdi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Oy verme işlemi tüm yurtta sona erdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.