Otomobilde Kadının Adı YokOtomobilde Kadının Adı Yok

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin ‘Türkiye’nin Otomotiv Müşteri Profili’ 2011 yılı araştırması, aslında herkesin bildiği bir gerçeği gözler önüne serdi. Trafik te çok fazla sayıda kadın sürücü var. Sayıları her geçen gün artıyor. Ama sürdüğü otomobilin sahibi olan kadınların sayısı çok az. Araştırma sonuçlarına göre geçen yıl her 10 araçtan 2’si kadın kullanıcılar tarafından satın alınmış. Yani tek taşını kendi alan kadınlar, henüz otomobil satın almaya hazır değil. Araştırma, tüketicilerin renk tercihini de belirlemiş. Türk tüketiciler tüm dünyada moda renk olan beyazı tercih etmiş. Geçen yıl en çok tercih edilen renk yüzde 50 ile beyaz olurken, hemen ardından yüzde 30 ile siyah renk tercih edilmiş. Ayrıca otomobil ve hafif ticari araç alanların yüzde 77’sinin evli, yüzde 59’nun ise en az 1 ya da 2 çocuklu olması dikkat çekici. Bu sonuç, Türkiye’de neden sedan otomobillerin daha fazla satıldığını ortaya koyuyor. Çünkü evli çiftler, çocuk sahibi olduktan ve aile kalabalıklaştıktan sonra, ihtiyaçlarını karşılayabilecek geniş sedan otomobilleri tercih ediyorlar. Sedan ülkesi olma özelliğimiz uzun yıllar devam edecek

Türkiye’den 2012 Manzaraları2011’in Magazin Olayları

Otomobilde Kadının Adı Yok yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Otomobilde Kadının Adı Yok” için 1 Yorum

  1. Sahil dedi ki:

    LOL! I LOVE that picture with the aloalitgr and the turtle! TOO cute! I HOPE you are having TOO much fun in Turkey! I MISS you!!! So glad for the countdown that let’s me know exactly when you will be back! :)Have a PEACEful day, my friend!

Otomobilde Kadının Adı Yok Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.