ÖSYM’den KPSS tercih kılavuzu uyarısıÖSYM’den KPSS tercih kılavuzu uyarısı

ÖSYM, KPSS-2007/5 tercih kılavuzunda yer alan kadro ve sözleşmeli pozisyonlarına 28 Haziran-04 Temmuz tarihleri arasında tercih yapmış adayların tercihlerini kontrol etmelerini istedi.
Tercihler, 9-13 Temmuz tarihleri arasında ”www.osym.gov.tr” adresinden kontrol edilebilecek.

ÖSYM Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının KPSS-2007/5 Tercih Kılavuzunda yer alan kadro ve sözleşmeli pozisyonlarına, ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeylerindeki adayları yerleştirme işlemi yapmak amacıyla, 28 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında adaylardan tercihlerinin toplandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, 28 Haziran-4 Temmuz 2007 tarihleri arasında tercih işlemi yapan adayların, yaptıkları tercihlerin ÖSYM kayıtlarında bulunduğundan emin olmaları için tercihlerini kontrol etmeleri gerektiği belirtilerek, kontrolün, 9-13 Temmuz tarihleri arasında ”www.osym.gov.tr” internet adresinde bulunan ”KPSS-2007/5 Tercih Kontrol Et” alanından yapılması istendi.

Tercihlerinin ÖSYM kayıtlarında bulunduğunu tespit eden adayların herhangi bir işlem yapmasının gerekmediği belirtilen açıklamada, bu adayların tercihlerini değiştirmeleri veya yeniden tercih yapmalarının mümkün olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, 28 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında tercih işlemi yapmış olmasına rağmen tercihlerinin ÖSYM kayıtlarında olmadığını tespit eden adayların 9-13 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecekleri bildirildi.

06.07.2007

Kaynak : AA

ÖSYM’den KPSS tercih kılavuzu uyarısı yazısına ait etiketler :
ÖSYM’den KPSS tercih kılavuzu uyarısı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

ÖSYM’den KPSS tercih kılavuzu uyarısı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.