ÖSS ve YDS sonuçları açıklanıyorÖSS ve YDS sonuçları açıklanıyor

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 17 Haziran’da gerçekleştirilen ÖSS ile 24 Haziran’da yapılan YDS’nin değerlendirilmesi ve ortaöğretim kurumlarından alınan diploma notlarından adayların ortaöğretim başarı puanlarının (OBP) hesaplanması çalışması tamamlandı.

Sonuçların bugün saat 10.00’da ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) toplantı salonunda açıklanacağı belirtildi.

Adaylar sonuçları saat 10.30’dan itibaren ÖSYM’nin ve http://oss2007.osym.gov.tr internet adreslerinden öğrenebilecekler. Açıklamada ayrıca, yapılan incelemeler sonucunda ÖSS Sosyal Bilimler-2 testinin kamuoyuna açıklanan kopyasındaki 26. mantık sorusunun iptaline karar verildiği ve değerlendirmenin buna göre yapıldığı ifade edildi.
12.07.2007

Kaynak : İHA

ÖSS ve YDS sonuçları açıklanıyor yazısına ait etiketler :
ÖSS ve YDS sonuçları açıklanıyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

ÖSS ve YDS sonuçları açıklanıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.