ÖSS tercih işlemleri bugün sona eriyorÖSS tercih işlemleri bugün sona eriyor

Üniversite adaylarının tercih işlemleri bugün sona eriyor.
Adaylardan, 2007-ÖSS’ye girip 160 ve üstünde puan alanlar, 2007-ÖSS’ye girip aynı zamanda sınavsız geçiş hakkına sahip olanlar ve sadece sınavsız geçiş için başvuranlar tercih yapabiliyor. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yüksek öğretim programlarına yerleşmek isteyen adayların tercih formu doldurmaları gerekmiyor.

Tercihler, başvuru merkezlerine yapılabileceği gibi bireysel olarak ÖSYM’nin internet adresinden TC Kimlik Numarası ve ÖSYS şifresiyle de yapılabiliyor. Tercih bildirimi için faks, posta, elektronik posta gibi yollar kullanılamıyor. Başvuru merkezleri aracılığıyla tercih yapacak adayların bu işlem için başvuru merkezinden randevu alması gerekiyor.

Adaylar kılavuzda yer alan kurallara uygun olarak doldurdukları formları başvuru merkezine teslim edebiliyorlar.

ÖSYM yetkilileri, tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak gönderecek adayları, ”Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan ”Tercih listesi”ni almaları gerektiği konularında uyarıyor.

Yerleştirme işlemlerinin yaklaşık iki haftada tamamlanması ve sonuçların 20 Ağustos’a kadar açıklanması bekleniyor.

Adaylar bu yıl tercihler için ücret ödemiyor. Adaylara ”yerleştirme sonuç belgesi” de gönderilmeyecek. Tercih bildirimi bir kez yapıldıktan sonra tercihlerin değiştirilmesi mümkün olmayacak.

03.08.2007

Kaynak : AA

ÖSS tercih işlemleri bugün sona eriyor yazısına ait etiketler :
ÖSS tercih işlemleri bugün sona eriyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

ÖSS tercih işlemleri bugün sona eriyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.