ÖSS SonuçlarıÖSS Sonuçları

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSS) ile Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları 12 Temmuz Perşembe günü açıklanacak.
      ÖSYM’den yapılan açıklamada, 17 Haziran 2007 tarihinde yapılan ÖSS ile 24 Haziran 2007 tarihinde yapılan YDS’nin değerlendirilmesi ve ortaöğretim kurumlarından alınan diploma notlarından adayların ortaöğretim başarı puanlarının (OBP) hesaplanması çalışmasının tamamlandığı bildirildi.
      Açıklamada, sonuçların 12 Temmuz Perşembe günü saat 10.00’da ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) toplantı salonunda basına açıklanacağı kaydedildi.
      Adaylar sonuçları Perşembe günü saat 10.30’dan itibaren ÖSYM’nin http://oss.osym.gov.tr ve http://oss2007.osym.gov.tr internet adreslerinden öğrenebilecekler.
      Açıklamada ayrıca, yapılan incelemeler sonucunda ÖSS Sosyal Bilimler-2 testinin kamuoyuna açıklanan kopyasındaki 26. Mantık sorusunun iptaline karar verildiği ve değerlendirmenin buna göre yapıldığı bildirildi.

ÖSS Sonuçları yazısına ait etiketler :
ÖSS Sonuçları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

ÖSS Sonuçları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.