ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandıÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleşmeye hak kazanan adaylar, sonuçları ÖSYM’nin ”http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden saat 12.00’den sonra öğrenebilecek.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan yazılı açıklamada, 2007-ÖSYS genel yerleştirme sırasında açık kalan, kaydolmama nedeniyle boş kalan ve genel yerleştirme sonrası yeni açılan yükseköğretim programları kontenjanlarına ek yerleştirme sonuçlarının tamamlandığı bildirildi.

Ek yerleştirmeye 162 bin 908 adayın başvurduğu kaydedildi.

Yerleştirmeye hak kazanan adaylar sonuçları saat 12.00’den sonra ÖSYM’nin ”http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecek.

Bir yükseköğretim programına yerleşen adayların ÖSYS Ek Yerleştirm Sonuç Belgelerinin yerleştirildikleri üniversitelere gönderilecek.

Örgün yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan adaylar 9-11 Ekim 2007 tarihlerinde ilgili üniversitele başvurarak kayıt yaptırabilecekler.

Açıköğretim programlarına yerleştirilen adaylara ise ilgili üniversite tarafından kayıt tarihleri ve kayıt yerleri daha sonra bildirilecek.
06.10.2007

Kaynak : AA

ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı yazısına ait etiketler : , , ,
ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.