Orgazmın erkeklere faydalarıOrgazmın erkeklere faydaları

Orgazmın erkeklere faydaları

Erkeklerde seks sonrası yaşanan orgazm hayati öneme sahip. İşte erkeklerde orgazmın faydaları:

Orgazm sağlığı olumlu etkileyen bir aktivitedir. Yani orgazm sağlığa yararlıdır. Yapılan tıbbi araştırmalarda daha sık ve düzenli orgazm olan erkeklerin, daha seyrek ve düzensiz orgazm olan erkeklere oranla ölüm riskinin daha az olduğu görüldü ve uyarılma ve orgazm sırasında salgılanan hormonların, kanser ve kalp hastalıklarına karşı vücudu koruduğu tespit edildi.

Aynı zamanda orgazm sırasında salgılanan oksitosin ve endorphin rahatlatıcı bir etki yapıyor. Seksin baş ağrısını geçirme özelliği de tamamen bu salgılardan kaynaklanıyor. Ayrıca düzenli orgazm olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riski de daha az.

Sonuç olarak, orgazmın sağlığa yararlı mı zararlı mı olduğu sorusuna cevap olarak, düzenli orgazm olmanın, sağlığa birçok fayda sağladığı ve özellikle kalp sağlığı için orgazmın birebir olduğu kaçınılmaz bir gerçek.

Bugün

Orgazmın erkeklere faydaları yazısına ait etiketler :
Orgazmın erkeklere faydaları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Orgazmın erkeklere faydaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.