Opera 9.23Opera 9.23

Opera 9.23 favori internet sitelerine en hızlı ve güvenli yollardan ulaşmanız için tasarlanmış bir web tarayıcısıdır. İnternet hırsızlıklarına karşı kendi koruması da olan bu mükemmel web tarayıcısı ile artık daha da güvenli bir şekilde internette dolaşabileceksiniz. Kişiselleştirebildiğiniz bir çok yönü ile de oldukça cazip bir yazılım olduğunu kabul etmek gerekiyor. Ve daha bir çok özelliği ile de web tarayıcıları piyasasında Internet Explorer, Firefox gibi devlerin arasında kendisine bir yer buluyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan torrent indirme özelliği ile de sisteminizde başka bir torrent download programı olmadan torrentleri indirme imkanı sunuyor. Ve bir diğer artısı da kendi eposta yazılımına da sahip olması kesinlikle. Bir çok işlemi tek yazılımda birleştirme özelliği sayesinde Opera 9.23 internetteki eliniz ayağınız durumuna gelecektir…

Opera 9.23 Özellikleri:

Hızlı Arama™

Artık favori web sitelerinize ulaşmanın çok daha kısa bir yolu var. Sadece yeni bir sekme açın ve speed dial‘a bırakın gerisini. Kullanmak artık oldukça popüler ve kolaydır.

Sahtekarlık Koruması

Opera’nın oldukça gelişmiş sahtekarlık ve hile koruması sayesinde girdiğiniz sitelerde bulunan ve kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışan yazılımlara karşı korumanız olacak.

BitTorrent

Artık sisteminizde başka bir BitTorrent uygulaması barındırmanıza gerek yok. Opera içerisinde barındırdığı BitTorrent uygulaması ile size bu rahatlığı da sağlıyor.

Favorilerinizi Arama Bölümüne Ekleyin

Site arama bölümüne sağ klik ile tıklayın. Ve Yeni arama yarata tıklayın.

İçerik Engelleyici

Reklam veya resimleri siler. Sizin insiyatifinizde olan bu uygulama sayesinde İstemediğiniz resimler veya reklamların üstüne sağ klik ile tıklayarak “Block content” özelliğini seçmeniz yeterli…

Widgets

Küçük Web uygulamaları (multimedyalar, haber kaynakları, oyunlar ve daha fazlası) masaüstünüzü kesinlikle daha da eğlenceli kılacaktır. Widget menüsünü kullanarak yeni widget’ları keşfedin ve favori widget‘larınızı belirleyin. Daha fazla bilgi için widgets.opera.com adresine tıklayın.

Minik Önizleme

Opera‘da kaç sekme açtığınızı öğrenmeniz oldukça kolay. Bunu diğer web tarayıcılarda da yapabilirsiniz. Ancak önemli olan istediğiniz resim veya videonun hangi sekmenin içerisinde olduğunu bulmaktır. İşte bu özelliği her web tarayıcıda bulmak biraz zordur.

Transfer Yönetimi

İndirmekte olduğunuz dosyaları isterseniz durdurun duraklatın baştan başlatın veya hangi aşamada olduklarını sadece küçük bir transfer yönetimi penceresinden takip edin.

Sekme Sistemli Tarayıcı

İnternette kolay ve daha hızlı şekilde dolaşmanız için geliştirilmiş olan sekme sistemi ile hem daha az karışık bir şekilde internette dolaşmış olucaksınız hem de tek uygulama içerisinde bir den fazla sayfayı gösterme şansınız olacak.

Şifre Yönetimi

Şifre yöneticisi sayesinde hatırlamanıza gerek olmayan şifre ve kullanıcı isimlerinizi oldukça güvenilir bir sistem ile kendi hafızasında tutar ve her üye olduğunuz bir siteye girdiğiniz de direkt olarak sizi üyelik girişinden içeri sokar.

Arama Entegreli

Google, eBay, Amazon ve daha bir çok arama motoru entegre seçenekli sistemi sayesinde istediğiniz aramanın anahtar kelimelerini hatta harflerini yazın karşınıza sonuçları hemen çıksın.

Konuşma

Opera web tarayıcınız ile belli başlı komutları ingilizce olarak okuyarak kontrol edebilirsiniz. Sadece ingilizce dil seçeneği ile çalışan bu özellik Windows 2000 ve XP için geçerlidir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çöp Dönüşümü

Eğer yanlışlıkla sekmenizi kapattıysanız Opera‘nın içerisindeki çöp sepetinden bu sekmeyi geri çıkartabilirsiniz. Ayrıca engellediğiniz reklam veya resimleri de bu çöplükte bulabilirsiniz.

Opera mail

POP/IMAP E-mail yazılımı sayesinde başka bir program kullanmanıza gerek kalmadan email hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca RSS/Atom bazlı haberleri de takip edebilirsiniz.

Yakınlaştırmak – Zoom

Her hangi bir web sayfasının her hangi bir bölümüne %20 ila %1000 arasında yakınlaşabilirsiniz.

Küçük Ekran Modu

Bir sayfası görüntülerken Shift+F11 tuşlarına basarak mobil telefonunuzdaki boyutu gibi küçültebilirsiniz. Veya istediğiniz her hangi bir boyutta da görüntüleyebilirsiniz.

Tam Ekran Modu

F11‘e basarak Opera‘nın projeksiyon modundaki gösterimine geçebilirsiniz. Tam ekran modu ile daha rahat sunumlar yapabilirsiniz.

Kiosk Modu

Opera Kiosk modu sayesinde halka açık bir mekanda açık bırakmak zorunda olduğunuz ancak görünmesini istemediğiniz sayfaları korumak amaçlı olarak gizleme imkanına sahipsiniz. Bu sayede kişisel bilgilerinizi içeren siteleri de halka açık yerlerde koruyabilirsiniz. Hem de kapatmadan!

Programı İndirmek İçin Tıklayın 

Kaynak: Tamindir.Com

Opera 9.23 yazısına ait etiketler : , , , ,
Opera 9.23 yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Opera 9.23 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.