Öldüren Hastalık YayılıyorÖldüren Hastalık Yayılıyor


Mide bulantısıyla birlikte kusma ve ishalle ortaya çıkan, bugüne kadar 17 kişinin ölümüne yol açan ve bir bakterinden kaynaklandığı bildirilen EHEC hastalığının Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde yayıldığı bildirildi.

Alman haber ajansı Dpa sağlık makamlarının verdiği bilgiye dayanarak yayımladığı haberde, son olarak ülkenin kuzeybatısında yer alan Aşağı Saksonya eyaletinde ve ülkenin kuzeyinde bulunan Schleswig Holstein eyaletinde toplam 200 yeni EHEC vakasına rastlandığını belirtti.

Haber: Öldüren Hastalık Yayılıyor

Dpa haberinde, böylece mayıs ayından bu yana Almanya’da, diğer Avrupa ülkelerinde ve ABD’de hastalığa yakalanmış olan veya bakteriyi taşıdığından şüphelenilen toplam kişi sayısının bin 900 olduğunu ifade etti.

Daha önce yapılan açıklamada, Almanya’da, diğer Avrupa ülkelerinde ve ABD’de toplam bin 500’den fazla kişide ölümcül bakteriye rastlandığını veya bakteriyi taşımaktan şüphelenildiği belirtilmişti.

Bu arada Avrupa’da bilim adamlarının, EHEC hastalığı ile ilgili araştırmaları sıfırdan başlayarak yeniden ele aldığı belirtildi.

Avrupa Birliği’nin (AB) Sağlık ve Tüketici Politikasından sorumlu komiseri John Dalli, AB’nin “çok ciddi bir kriz” ile karşı karşıya bulunduğunu belirterek, EHEC adlı salgın hastalığa yol açan bakterinin bir an önce tanımlanması için bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bilim adamlarının, araştırmalara yeni imkan ve aletlerle başladığı bildirildi.

Öldüren Hastalık Yayılıyor yazısına ait etiketler :
Öldüren Hastalık Yayılıyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Öldüren Hastalık Yayılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.