Okula Molotof AttılarOkula Molotof Attılar

Mersin’de yasadışı terör örgütü yandaşları bir otomobil galerisinde bulunan araçlarla bir ilköğretim okuluna molotof kokteyli ve taş fırlatarak zarar verdi. Olayda çok sayıda otomobil hasar görürken, okulun camları kırıldı.

İlk olay Merkez Toroslar İlçesi Okan Merzeci Bulvarı üzerindeki Çayan Otomotiv galerisi önünde meydana geldi. Yaklaşık 10 kişi oldukları belirtilen terör örgütü yandaşları, galeri önünde sergilenmek üzere bırakılan otomobillere taş ve molotof fırlattı. Burada bulunan 3 otomobilin camları kırılırken bazı araçlar yandı. Olay yerine çok sayıda polis sevk edilirken, itfaiye ekiplerinin söndürdüğü araçlarda maddi hasar meydana geldi.

İkinci olay ise Merkez Akdeniz İlçesi’ne bağlı Hal Mahallesinde bulunan Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nda meydana geldi. Okulun demir kapısının üstünden atlayarak içeri giren 5 kişi olduğu bildirilen terör örgütü yandaşları ilk olarak ek binanın kapısındaki kilidi açmaya çalıştı. Kilidi kıramayınca kapıya yazı yazarak camları kıran saldırganlar bu kez ana binaya yönelerek camları taşlayıp kırdı.

Yolcu Dolu Otobüse Molotof Saldırısı

Okula Molotof Attılar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Okula Molotof Attılar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.