Okul birincisine ÖSYM’den puan şokuOkul birincisine ÖSYM’den puan şoku

Adana’da öğrenim gördüğü okulu birincilikle bitirerek ÖSS’ye giren Mehmet Can Küçük, Ortaöğretim Başarı Puanının yanlış hesaplanması sonucu 54 puan kayba uğradığını belirterek, “ÖSYM bu yanlışı biran önce düzeltmeli. Eğer mağduriyetim giderilmezse mahkemeye başvuracağım” dedi.

Sabancı Anadolu Tekstil Teknik ve Anadolu Tekstil Meslek Lisesi’ni birincilikle bitiren Mehmet Can Küçük, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonrası açıklanan sonuca göre Ortaöğretim Başarı Puanının 104 gerekirken 50 olduğunu görünce şok oldu.

ÖSS’ye girdikten sonra okul birincisi olduğu için herhangi bir üniversiteye yerleşeceğinden emin olduğunu belirten Küçük, “Ortaöğretim Başarı Puanı ile birlikte ÖSS’den aldığım puan 263 oluyor. Bu puanla hiçbir üniversiteye yerleşemiyorum” dedi.

Ortaöğretim Başarı Puanı’nın doğru hesaplanması halinde ÖSS puanının 310 olacağını ve Marmara Üniversitesi Tekstil Mühendisliğine girebileceğini kaydeden Küçük, ÖSYM’nin yanlış hesabı düzeltmemesi halinde bir yılının kaybolacağını ifade etti. Küçük, “ÖSYM bu yanlışı biran önce düzeltmeli. Kendilerine de dilekçe yazdım. Eğer mağduriyetim giderilmezse mahkemeye başvuracağım. Benim bir yılımı kimse heba edemez” diye konuştu.
17.07.2007

Kaynak : İHA

Okul birincisine ÖSYM’den puan şoku yazısına ait etiketler :
Okul birincisine ÖSYM’den puan şoku yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Okul birincisine ÖSYM’den puan şoku” için 3 Yorum

  1. aysun dedi ki:

    hep böyle ya hep yanlış hesaplıyolar oks de de aynı işte bikerede az çıkaracaklarına fazla çıkarsalar:)

  2. elemm dedi ki:

    ama ozmaanda diger insanların haklarını ciynemiş olurlar..en iiyisi hiç yanlıs yapmadan halletsinler işlerini..eger halledemiolarsada kaldırsınlar su sınav sistemini!!!..

  3. gözde dedi ki:

    eft ya of ne yapıcaz bu öss yle geleceğimizle oynuyorlar resmen

Okul birincisine ÖSYM’den puan şoku Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.