“OKS’de yeniden puan hesaplaması yok”“OKS’de yeniden puan hesaplaması yok”

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim (MEB) Teknolojileri Genel Müdürü Nizami Aktürk, OKS’de bazı adayların ”diploma notunun yanlış hesaplandığı”na ilişkin iddialar üzerine, ”Yeniden bir puan hesaplaması yapmayacağız. Yalnızca hatalı giriş olan adayların puanları tekrar hesaplanıp sisteme girilecek. Yani diğer adayların puanlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacak” dedi.

Aktürk, ”Türkiye genelinde maksimum 500 hatalı not girişi olduğunu düşündüklerini” ifade ederek, ”Şimdiye kadar 100 hata düzeltme başvurusu oldu. Bununla ilgili il milli eğitim müdürlüklerine giriş hakkı veriyoruz. Dolayısıyla okuldan teyit alınarak değiştirme oluyor. Neden hatalı girildiğiyle ilgili her biri hakkında ayrı ayrı inceleme ve soruşturma da başlatılıyor” diye konuştu.

Yapılacak düzeltmelerin ”kesinlikle mağduriyete yol açmayacağını” anlatan Aktürk, ”Yeniden bir puan hesaplaması yapmayacağız. Yalnızca hatalı giriş olan adayların puanları tekrar hesaplanıp sisteme girilecek. Yani diğer adayların puanlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacak” dedi.
14.07.2007

Kaynak : AA

“OKS’de yeniden puan hesaplaması yok” yazısına ait etiketler : , , ,
“OKS’de yeniden puan hesaplaması yok” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“OKS’de yeniden puan hesaplaması yok” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.