OKS’de Büyük Hata !OKS’de Büyük Hata !

Milli Eğitim Bakanlığı, OKS’de diploma notu yanlış girilen adayların puanlarının yeniden hesaplanacağını bildirdi. OKS tercih işlemlerinin süresi de 9 gün uzatıldı. Süre uzatma kararına gerekçe olarak seçim nedeniyle yaşanan yoğunluk gösterildi.

ANKARA – Milli Eğitim Bakanlığı, bazı adayların diploma notunun yanlış hesaplandığına ilişkin iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Nizami Aktürk, Türkiye genelinde en fazla 500 hatalı not girişi olduğunu tahmin ettiklerini, bununla ilgili şu ana kadar 386 düzeltme başvurusu yapıldığını söyledi.

Aktürk, yeniden genel puan hesaplaması yapmayacaklarını, sadece hatalı giriş olan adayların puanlarının yeniden hesaplanarak sisteme girileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de puanı yanlış hesaplanan adayların sayısının iddia edildiği kadar çok olmadığını savundu. Bunu skandal ya da vahim hata olarak yorumlamanın yanlış olduğunu öne süren Çelik, olayda kusuru bulunan kişilerle ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi.

Bu arada, 11 Temmuz-20 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı duyurulan OKS tercih işlemleri, 22 Temmuz seçimlerindeki yoğunluk gerekçe gösterilerek 9 gün uzatıldı. Adaylar tercihlerini 29 Temmuz’a kadar yapabilecek. Yerleştirme sonuçları 3 Ağustos tarihinde açıklanacak.

kaynak=NTV-MSNBC (alıntıdır)

OKS’de Büyük Hata ! yazısına ait etiketler :
OKS’de Büyük Hata ! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“OKS’de Büyük Hata !” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Puanlar değişmeyecekmiş bilginize..

OKS’de Büyük Hata ! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.