OKS’de 2.Hata İddiasıOKS’de 2.Hata İddiası

OKS’de hatalar bitmiyor. Optik okuyucunun hatalı olduğu iddia edildi…

OKS’de hata üstüne hata. Diploma notunun yanlış girilmesinden sonra şimdi de optik okuyucuda hata olduğu iddia edildi.
Eğitim Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, sendika genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, OKS’de diploma notunun yanlış girilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sınav puanı yanlış hesaplanan öğrenci sayısının 477 olduğunu söyleyen Dinçer, “Bir puanlık değişikliğin binlerce öğrencinin sıralamasını değiştireceği düşünüldüğünde, 2007 OKS sınavının başlı başına bir skandal olduğu ve bu skandalın öncelikli sorumlusu olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın görülmesi gerektiği açıktır” dedi.

Dinçer, en son çözüm olarak sınavın tekrar yapılması gerektiğini de söyledi.

“OPTİK OKUYUCU HATASI” İDDİASI

Dinçer, kendilerini arayan bir velinin, “Sınav kağıtlarının kalitesi düşük. Çocuğum önceden işaretlediği ancak daha sonra sildiği bir cevabın doğru olmasına karşın, optik okuyucu silinen cevabı okumuş. Bu durumdan dolayı birkaç soru yanlış olarak değerlendirildi” iddiasında bulunduğunu kaydetti.

Adını açıklamadığı bu velinin konuyu bir dilekçeyle MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne bildirdiğini söyleyen Dinçer, bu durum karşısında sınavın geçersiz sayılabileceğini öne sürdü.

Puanın yanlış hesaplandığını düşünen velilerin, bunu dilekçeyle Bakanlığa bir an önce belirtmelerini öneren Dinçer, “Düzeltme yapılmadığı takdirde yargıya başvurmaları gerekir. Biz sendika olarak her veliye gereken desteği vermeye hazırı. Velilerin Bakanlık için tazminat davası açma hakkı var” diye konuştu.

internethaber.com…

OKS’de 2.Hata İddiası yazısına ait etiketler :
OKS’de 2.Hata İddiası yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“OKS’de 2.Hata İddiası” için 2 Yorum

  1. Gamze dedi ki:

    OKS’de de sular durulmuyor..Acaba bunun sonu ne olcak merak ediyorum…

  2. elemm dedi ki:

    mahvetti bu egitim sistemi bizi…artık millet kendini öldürüo…daha kaç kişi ölücek bu eğitim sistemi yüzünden!!!!…

OKS’de 2.Hata İddiası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.