OKS tercih işlemleri yarın başlıyorOKS tercih işlemleri yarın başlıyor

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) tercih işlemleri yarın başlıyor.OKS sonuçlarına göre, 2007-2008 öğretim yılı için resmi ve özel fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu liseleri, Anadolu teknik liseleri, Anadolu meslek liseleri, Anadolu öğretmen liseleri, Anadolu imam-hatip Liseleri, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, sağlık meslek liseleri, adalet meslek liseleri, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi, Anadolu tarım meslek liseleri ile tarım meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.
OKS-Türkçe Matematik (OKS-TM) ve OKS-Matematik Fen (MF) puan türlerinin herhangi birinden 160 ve üzeri puan alan adaylar, tercihte bulunabilecekler.

Fen liselerine ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Sağlık Meslek Liselerine OKS-MF puanıyla diğer okullara ise OKS-TM puanıyla yerleştirme yapılacak.Yerleştirme, adayların puanları ile tercihleri dikkate alınarak, kontenjanlara göre gerçekleştirilecek.

Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığının ”http://oks2007.meb.gov.tr” veya ”http://www.meb.gov.tr” adresli internet sitesinden yapılabilecek.

Tercihler, veliler tarafından bireysel olarak ya da ilgili okul müdürlükleri aracılığıyla 20 Temmuz Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek. Adaylar tercih işlemlerini mezun oldukları veya sınav başvurularını yaptıkları ilköğretim okulu müdürlüklerinde yürütebilecekler.

Adaylar, okulların özel başvuru ve tercih şartlarına dikkat ederek en fazla 20 okul tercih edebilecekler.

Tercih sonuçları, 27 Temmuz Cuma günü açıklanacak.
 
 
10.07.2007

Kaynak : AA

OKS tercih işlemleri yarın başlıyor yazısına ait etiketler :
OKS tercih işlemleri yarın başlıyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

OKS tercih işlemleri yarın başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.