OKS tercih işlemleri bugün sona eriyorOKS tercih işlemleri bugün sona eriyor

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) tercih işlemleri, bugün saat 17.00’de sona eriyor. Ancak, diploma notları ile ilgili itirazda bulunan adayların tercih yapma süresi ise yarın saat 17.00’de sona erecek.OKS sonuçlarına göre, 2007-2008 öğretim yılı için resmi ve özel fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu liseleri, Anadolu teknik liseleri, Anadolu meslek liseleri, Anadolu öğretmen liseleri, Anadolu imam-hatip liseleri, Anadolu sağlık meslek lisesi, sağlık meslek liseleri, adalet meslek liseleri, Anadolu tapu ve kadastro meslek lisesi, Anadolu tarım meslek liseleri ile tarım meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.
OKS-Türkçe Matematik (OKS-TM) ve OKS-Matematik Fen (MF) puan türlerinin herhangi birinden 160 ve üzeri puan alan adaylar tercihte bulunabilecekler.

Fen liselerine ve Anadolu sağlık meslek lisesi ile sağlık meslek Liselerine OKS-MF puanıyla diğer okullara ise OKS-TM puanıyla yerleştirme yapılacak. Yerleştirme, adayların puanları ile tercihleri dikkate alınarak kontenjanlara göre gerçekleştirilecek.

Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığının ”http://oks2007.meb.gov.tr” veya ”http://www.meb.gov.tr” adresli internet sitesinden yapılabilecek.

Adaylar, okulların özel başvuru ve tercih şartlarına dikkat ederek en fazla 20 okul tercih edebilecekler.

Tercih sonuçları 3 Ağustos Cuma günü açıklanacak.

Kaynak : AA

OKS tercih işlemleri bugün sona eriyor yazısına ait etiketler :
OKS tercih işlemleri bugün sona eriyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

OKS tercih işlemleri bugün sona eriyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.