OKS Sorunsuz TamamlandıOKS Sorunsuz Tamamlandı

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nı (OKS) düzenleyen Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Nizami Aktürk, OKS 2007’nin şimdiye kadar gerçekleştirilen en sakin, en güzel sınav olduğunu ve sorunsuz tamamlandığını söyledi.Aktürk, sınavın Türkiye genelinde sorunsuz geçtiğini, öğretmenlerin ve öğrencilerin görüşlerinin de bu yönde olduğunu, sorular konusunda da şimdiye kadar şikayet gelmediğini söyledi.

Soru kitapçığının basımına büyük özen gösterdiklerini belirten Aktürk, soruların çok okunaklı olduğunu, öğrencinin gözünün yormayan kağıt kullanıldığını ve kitapçıkların özel makinelerde dikişlendiğini belirtti.

Aktürk, özellikle matematik sorularının çözümü için özel alanlar bırakıldığını, soruların geçen yıllara göre daha büyük yazı karakterleriyle basılarak soruların daha okunaklı olmasının sağlandığını kaydetti.

”Şimdiye kadar gerçekleştirilen en sakin, en güzel sınavdı. Tüm Türkiye’de sorunsuz tamamlandı” diyen Aktürk, sınavın ardından merkeze ilk kez bu kadar az telefon geldiğini, sınav merkezlerinin durumunu teyit ettiklerini ve hiçbir sıkıntının olmadığını ifade etti.

Aktürk, saat 13.00 itibariyle OKS soru ve cevaplarına ”http://oks2007.meb.gov.tr” internet adresinden ulaşılabildiğini bildirdi.

Kaynak : AA

OKS Sorunsuz Tamamlandı yazısına ait etiketler :
OKS Sorunsuz Tamamlandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

OKS Sorunsuz Tamamlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.