OKS sonucu intihar ettirdiOKS sonucu intihar ettirdi

Van’da Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nda (OKS) 320 puan alan bir kız öğrencinin, girdiği bunalım sonucu evde bulunan ilaçları içerek intihar ettiği iddia edildi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, kız öğrencinin ailesini ziyaret etti.

Geçtiğimiz pazartesi Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından açıklanan OKS sonuçlarının ardından, Cevdetpaşa Mahallesi’nde ikamet eden ve Hüsrevpaşa İlköğretim Okulu 8. sınıfında okuyan B.Ö. (14) isimli öğrenci, girdiği bunalım sonucu dün gece belirlenemeyen bir saatte evde bulunan hapları içerek intihar etti. Sabah saatlerinde kardeşleri tarafından odasındaki yatağında hareketsiz bulunan B.Ö., ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan kontrolde B.Ö.’nün öldüğü anlaşıldı. Cenaze, savcının incelemesi ve otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Kız çocuğunun cenazesi sabah saatlerinde Akköprü Mahallesi’nde bulunan Akköprü Mezarlığı’na getirilerek gözyaşları arasında defnedildi.

Bu arada Van’da bulunan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bir lisenin temel atma töreninde olayı duyması üzerine program sonrası kız öğrencinin ailesinin evine giderek başsağlığı dileklerinde bulundu. Konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çelik, olayı öğrendiğinde çok derin bir üzüntü duyduğunu, sınavlar başlamadan önce OKS veya ÖSS sınavlarının hayatın sonu olmadığını söylediğini hatırlattı. Bu konuda ailelerin ve öğretmenlerin çocukları böyle motive etmeleri gerektiğinin altını çizen Bakan Çelik, “8. sınıfı bitirmiş bir genç kızımızın sadece başarısız olduğu gerekçesiyle canına kıymasını büyük bir teessürle karşıladım. Ailesinin, yakınlarının ve Milli Eğitim camiasının başı sağ olsun. Keşke evladımız böyle bir şey yapmasaydı” dedi.
11.07.2007

Kaynak : İHA

OKS sonucu intihar ettirdi yazısına ait etiketler :
OKS sonucu intihar ettirdi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“OKS sonucu intihar ettirdi” için 2 Yorum

  1. realmrxa dedi ki:

    yazık çok yazık ülkemizdeki eğitim sistemi işte böle

  2. Gamze dedi ki:

    Evet,ülkemizdeki eğitim sistemi gençleri böyle yollara itiyor…Eğitim sisteminin gözden gecirilmesi için daha kaç kişi böyle ölecek acaba???

OKS sonucu intihar ettirdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.