OKS sonuçları pazartesi açıklanacakOKS sonuçları pazartesi açıklanacak

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları pazartesi günü saat 10.00’da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından açıklanacak.
Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının http://meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

OKS sonuçlarına göre, 2007-2008 öğretim yılı için resmi ve özel fen liselerine, sosyal bilimler liselerine, Anadolu liselerine, Anadolu teknik liselerine, Anadolu meslek liselerine, Anadolu öğretmen liselerine, Anadolu imam-hatip Liselerine, Anadolu Sağlık Meslek Lisesine, sağlık meslek liselerine, adalet meslek liselerine, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine, Anadolu tarım meslek liseleri ve tarım meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.

Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığının ”http://oks2007.meb.gov.tr” veya ”http://www.meb.gov.tr” adresli internet sitesinden yapılabilecek. Tercihler, veliler tarafından bireysel olarak ya da ilgili okul müdürlükleri aracılığıyla 11-20 Temmuz günleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar tercih işlemlerini mezun oldukları veya sınav başvurularını yaptıkları ilköğretim okulu müdürlüklerinde yürütebilecekler. 160’ın altında puan alan adaylar tercihte bulunamayacaklar.

Tercih sonuçları 27 Temmuz Cuma günü açıklanacak.

08.07.2007

Kaynak : AA

OKS sonuçları pazartesi açıklanacak yazısına ait etiketler :
OKS sonuçları pazartesi açıklanacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“OKS sonuçları pazartesi açıklanacak” için 2 Yorum

  1. Gamze dedi ki:

    Oo yarın demek…şimdi oks’ye girenler amma heycanlıdır sonuç için…Ama sorular geçen senekine nazaran baya kolaydı…

  2. seda 9 U dedi ki:

    sorular kekti ya o ne biçim sorulardı ki ya böyle şansa tükürüyüm!

OKS sonuçları pazartesi açıklanacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.