OKS 1. yerleştirme sonuçları açıklandıOKS 1. yerleştirme sonuçları açıklandı

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları açıklandı.

Tercih yapan adaylar, hangi okullara yerleştiklerini Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ”www.meb.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecekler.

Yerleşmeye hak kazanan öğrenciler kayıtlarını 6-15 Ağustos 2007 tarihleri arasında yaptırabilecekler. Mülakat/mülakat ve beden yeterliliği sınavı ile öğrenci alan okulların ön kayıtları da 6-8 Ağustos 2007 tarihleri arasında yapılacak.

Tercih süresi içinde en fazla 20 okul tercihinde bulunan adaylar, bu sene ikinci yerleştirme için ayrı bir tercih işlemi yapmayacaklar.

Kesin kayıtlardan sonra boş kalan okul kontenjanları, 19 Ağustos 2007 tarihinde açıklanacak.

İkinci yerleştirme için başvurular, 20-24 Ağustos 2007 tarihleri arasında alınacak. Bakanlık, ikinci yerleştirme sonuçlarını 28 Ağustos 2007 tarihinde ”www.meb.gov.tr” internet adresinde açıklayacak.

İkinci yerleştirme sonuçlarına göre kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları da 29 Ağustos-5 Eylül 2007 tarihleri arasında yapılacak.

Sonuçlara göre, Türkiye genelindeki ortaöğretim kurumlarına 217 bin 364 aday asil olarak yerleştirildi. 26 bin 819 aday ise mülakat hakkı kazandı. Tüm okullarda toplam 4 bin 187 kontenjan boş kaldı.

03.08.2007

Kaynak : AA

OKS 1. yerleştirme sonuçları açıklandı yazısına ait etiketler : , , ,
OKS 1. yerleştirme sonuçları açıklandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“OKS 1. yerleştirme sonuçları açıklandı” için 1 Yorum

  1. Nurdan dedi ki:

    haRbii ya bu sene 9 sınıftyım 10 geccen inş. ama af ta ckmadı 1 sene hep agladm genellkle klmaktan cok korkuyorum cuma gunu görcez buraya kjarnemın nasıl oldugu yazaRım 😀 inş.. kalmam dua edn ltfn

OKS 1. yerleştirme sonuçları açıklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.